top of page

Updates- Executive Order


آخرین اطلاعات مربوط به حکم جدید مهاجرت

به روز شده در تاریخ ژانویه بیست و هفتم

پیرو نشستی که امروز با همراهی وکلای مهاجرت در بخش میشیگان برگزار شد، وکلا بر نظرات ذیل متفق القول بودند.

اطلاعات کلی درمورد حکم جدید:

لحن حکم لحنی بسیار عام و گیج کننده دارد و در خیلی از بندها مقصود به طور واضح مشخص نیست. اما آنچه بر می آید این است که وضع خوبی در انتظارمان نیست. آنچه که پیش بینی میشود این است که کیس ها و مدارک همه با ذره بین مورد بررسی و بازبینی قرار خواهند گرفت. دادن اطلاعات ناصحیح به دولت یا هرگونه تقلبی در مدارک شناسایی یا تقلب و دروغ در مدارکی که کیس را ساپورت می کنند با مجازات بسیار سنگین روبرو خواهد شد. (اردر بر این دوکلمه بسیار تاکید دارد: تقلب و دادن اطلاعات نا صحیح)

افرادی که از مزایای دولتی استفاده می کنند (کوپن غذا و غیره) با سختگیری ویژه ایی در هنگام تسلیم درخواست شهروندی مواجه می شوند.

اداره ی کار ممکن است بیش از پیش بطور سرزده از محل کار بازدید بعمل آورند و مطئن شوند که کارمند همان کارهایی که در درخواست خود نوشته بود انجام میدهد.

در حال حاضر مرزهای کشور دستورالعملی مبنی بر جلوگیری از ورود مهاجرین دریافت نکرده اند. تا زمانی که دستورالعمل به اداره ی امنیت مرزی و سفارت ها اعلام نشده رویه قبلی ادامه دارد.

اطلاعات در مورد افرادی که دارنده ی گرین کارد آمریکا هستند:

افرادی که گرین کارد آمریکا را دارند و شهروند یکی از کشورهای مذکور هستند بهتر است تا اطلاع بعدی خاک آمریکا را ترک نکنند. حتی اگر دارای ترول داکیومنت (مدارک سفر) هستند. اگر بیرون از خاک آمریکا هستند بهتر است به سرعت به آمریکا برگردند. افرادی که گرین کارد دارند از حمایت قانون اساسی آمریکا برخوردارند. اگر قانون جدید بخواهد از ورود دارندگان گرین کارد ممانعت بعمل آورد، وکلا می توانند علیه دولت اقامه دعوا نمایند. البته باید توجه کنید که این پروسه ممکن است چندین هفته بطول بیانجامد. بنابراین بهتر است که دارنده خارج نشود.

دارندگان گرین کارد که داخل خاک آمریکا هستند مشکلی نخواهند داشت اما به احتمال بسیار قوی درخواست شهروندی شان با ذره بین بررسی خواهد شد و ممکن است با تاخیر صورت گیرد.

اطلاعات در مورد افرادی که دارنده ی ویزای غیر مهاجرتی هستند و در داخل خاک آمریکا هستند:

در حال حاضر بنظر نمیرسد حکم جدید تاثیری بر این افراد داشته باشد. اما آنچه مسلم است روند تغییر یا تمدید ویزا ممکن است با سختگیری صورت گیرد.( افرادی که در مورد طبقه بندی نشنال اینترست ویور سئوال کرده بودند در اینجا می گنجند) ویزاهای دانشجویی، کار، او و غیره نیز از این قبیل اند.

اطلاعات در مورد افرادی که دارنده ی ویزای غیر مهاجرتی هستند و در خارج از خاک آمریکا هستند:

تا زمانی که حکم رسمی نشده (به احتمال زیاد در دوشنبه یا سه شنبه ی آینده میشود)، این افراد می توانند وارد خاک آمریکا شوند. به محض رسمی شدن این حکم اجازه ی ورود نخواهند داشت ولو ویزا داشته باشند.

افرادی که ظرف چند روز آینده قصد دارند وقت ویزا بگیرند بهتر است دست نگه دارند چون تا زمان رسمی شدن و معلوم شدن اوضاع رفتن به سفارت تقریبا بیهوده خواهد بود.

اطلاعات در مورد افرادی که دارنده ی ویزای مهاجرتی هستند و در داخل خاک آمریکا هستند:

اگر با گرین کارد شما موافقت شده و در داخل خاک آمریکا هستید تا زمانی که کشور را ترک نکنید مشکلی نخواهد بود. (تنها ممکن است روند با کندی پیش برود) تا قبل از دریافت گرین کارد خارج نشوید.

اطلاعات در مورد افرادی که دارنده ی ویزای مهاجرتی هستند و در خارج از خاک آمریکا هستند:

به محض رسمی شدن حکم افرادی که دارای ویزای مهاجرتی هستند (پتیشن ۱۴۰ تایید شده دارند یا لاتاری قبول شده اند یا از طریق ازدواج و خانواده) ظرف آن ۳۰ روز نمی توانند ویزای خود را دریافت کنند. اگر بعد از ۳۰ روز مشکل حل شود، سفارت مربوطه دستورالعمل را برای اخذ ویزا به آنها ابلاغ خواهد کرد.

افرادی که دارای ویزا نیز هستند چنانچه تا قبل از رسمی شدن حکم خود را به آمریکا برسانند مشکلی نخواهند داشت. اگر ویزا در درست دارند و برای چند ماه بعد برنامه ریزی کرده اند همه چیز بستگی دارد به اینکه بعد از ۳۰ روز چه اتفاقی می افتد. اما قطعا ظرف ۳۰ روز نمی توانند با ویزا وارد خاک آمریکا شوند.

این اطلاعات تنها منعکس کننده ی نظرات شخصی وکلا می باشد و نباید بعنوان راهکار قانونی از آنها استفاده شود.

اگر مطلع شدید که از ورود دارنده ی گرین کارد به کشور جلوگیری بعمل آمده، می توانید با دفتر ما تماس بگیرید، ما علیه دولت اقامه دعوا می کنیم.

بدلیل حجم بالای سوالات از پاسخ دادن به تک تک سئوالات معذوریم. اگر برای بررسی دقیقتر پرونده خود نیازمند مشاوره هستید می توانید با ارسال ایمیل به دفتر ما وقت مشاوره بگیرید.

www.mehranilaw.com

mehranilaw@gmail.com

لطفا این پست را نشر دهید تا بصورت همگانی اطلاع رسانی شود.

اگر از دوستان کسی هست که در میدیا خبر کار می کنه لطفا به من پیغام بده. به کمکشون نیاز داریم


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
bottom of page